Холмогорская порода гусей опис, мій відгук по утриманню

Холмогорская порода гусей: опис, мій відгук



Холмогорские гуси: опис і особливості породи, фото і відео змісту на домашній фермі, мій досвід розведення і вирощування холмогорских гусей.


Холмогорський гуси - це важка м'ясна порода, виведена на Русі ще в 1885 році, шляхом схрещування арзамаської і китайської порід.


Чим мені сподобалися ця порода? Звичайно ж хорошими показниками приросту маси, жива вага дорослих гусок становить 7 - 8 кг, а гусей 10 - 16 кг!


Загальні характеристики породи.





Представники цієї породи представлені на фото, як видно гуси досить великі і мають наступні ознаки:



  • Яскраво виражену шишку над дзьобом розміром до 2 см.

  • Забарвлення пера білий, сірий і сіро-рябий.

  • Довгу шию.

  • Дзьоб оранжево жовтий, під дзьобом велика жирова складка.

  • На череві 2 і більше жирових складок.

  • Тулуб масивний, крила широкі розмах крила великий.



Цікава особливість, холмогорские гуси по праву вважаються довгожителями, термін життя деяких особин доходить до 17 років.


Гуски мають невелику несучість, за одну кладку 8 - 15 яєць, в середньому за рік не більше 25 - 30 яєць, що звичайно дуже мало, але для важких м'ясних порід це нормально. Яйця потрібно відразу забирати з гнізда і зберігати в прохолодному приміщенні при середній температурі +12 градусів. Інкубаційні яйця потрібно зберігати у відкритій ємності в горизонтальному положенні, періодично раз в два дні яйця бажано повертати. Термін зберігання гусячих яєць максимум 2 тижні, після чого їх потрібно підкласти під квочку, довше зберігати яйця не рекомендую.



Найчастіша проблема при інкубації - це не запліднені яйця, щоб отримати максимум запліднених яєць на одного гусака повинно припадати не більше 3 гусок. При цьому гусак повинен бути не молодше 3 років. Слідкуйте щоб гуси не були жирними, ожиріння - це одна з найчастіших причин, не запліднених яєць!


Гуси Холмогори важковаговики, і при висиджуванні велика гуска може ненароком розчавити яйце, тому гнізда я роблю великі і просторі приблизно 70 х 70 см. Якщо є можливість, краще яйця підкласти під не сильно велику гуску.


Період висиджування яєць, як і у всіх гусей - 30 днів.


Особливості змісту холмогорских гусей.


Умови утримання для цієї породи практично нічим не відрізняються від інших домашніх порід. Гусятник повинен бути без протягів, суха підстилка, наявність вигулу, якщо є пасовище і водойма, то для гусей це найкращі умови. Якщо пасовища немає, то можна містити гусей в обгородженому вигулі.



За годівлі гусям потрібна зелень досхочу, якщо немає вільного випасу, то доведеться щодня косити їм траву, зелені корми - це основа раціону для цього птаха.


Як варіант можна спорудити невеликий ставок, запустити туди ряску, і гуси будуть цілими днями купатися і харчуватися водоростями.



Ряску я ловлю в найближчому болоті, для лову використовую міцну підсаку з сітки з дрібним осередком щоб ряска не випадав з сачка.



Для нормального росту гусей потрібно щодня підгодовувати мешанками з подрібненого зерна. Приготувати саморобний комбікорм можна на зернодробарка, подрібнюємо зерна кукурудзи, пшениці, ячменю і змішуємо з макухою соняшника і кістковим борошном.


Вранці та в обід даю гусям вологі мішанки, додаю в комбікорм трохи води, відходи з кухні, можна додати терті кабачки або буряк, гуси з задоволенням поїдають такі мішанки і добре додають у вазі. Увечері гусям даю цільне зерно, але повторюся, основний раціон гусей складається із зеленої трави.


Для відгодівлі деякі птахівники використовують комбікорм для бройлерів, звичайно гуси на такому інтенсивному відгодівлі швидко наберуть вагу, але смак м'яса зміниться, та й витрати на покупку комбікорми для бройлерів будуть більше.



Підіб'ємо підсумок, холмогорские гуси дуже добре підходять для домашнього вирощування, не вимогливі в змісті, мають високим приростом маси, за літній сезон вони швидко набирають вагу більше 7 кг при мінімальних витратах на корми.


Рекомендую подивитися цікаве відео про холмогорских гусей в господарстві Ігоря Луніна.



Холмогорские і тульські бійцівські гуси в господарстві Володимира і Наталії колтівський.



Холмогорские гуси в Орлі.



Найцікавіше - зважування холмогорского гусака (вага понад 16 кг) господарство Ігоря Шаповалова.



Коментарі