Чим годувати каченят мулардов: мій досвід
Як і чим годувати каченят мулардов щоб за 2,5 місяці качки набрали вагу 3 - 3,5 кг, склад мого комбікорми для каченят, практичні поради по утриманню мулардов.
У минулій статті я детально описав що собою представляють качки Муларди, коротко повторюся - це міжвидовий гібрид, отриманий при схрещуванні мускусних качок з пекінською. Основна перевага мулардов в їх скоростиглості, при правильному годуванні каченята в 2,5 місяці вже будуть важити 3 - 3,5 кг.
Досягти таких показників за такий короткий термін можна тільки при правильному годуванні качок, про це ми і поговоримо в цій статті.
Годування каченят мулардов в перші дні.
Каченята відразу після вилуплення з яйця першу добу обсихають і набираються сил, у них ще є запас поживних речовин тому в першу добу вони не проявляють інтересу до корму. Добових каченят потрібно утримувати в картонному ящику або в брудер, на грілці, при температурі близько +25 градусів.
На другу добу каченята вже обсихають і трохи набираються сил, вони починають пересуватися по ящику, як раз саме час почати їх привчати до корму. Перші дні годування мулардов не відрізняється від годування звичайних каченят, їм можна насипати пшона і дрібно покришеного відвареного яйця, можна як качиного, так і курячого різниці ніякої немає.
Зверніть увагу яйце потрібно подрібнити гранично дрібно, великими шматочками каченята можуть вдавитися, тому подрібнюйте максимально дрібно!
Привчати каченят до корму можна в такий спосіб, взяти пшоно в руку і потихеньку сипати його в годівницю і так кілька разів, каченята бачать рухомі зернятка пшона і виявляють до них інтерес починають клювати їх. Також каченята дивляться на своїх більш перевірених родичів, які вже навчилися поїдати корм і повторюють за ними.
Поїлку утятам потрібно поставити вже в першу добу, і привчати пити водичку також в першу добу, привчити до води можна таким способом - беремо акуратно пальцями голову каченяти і трохи дзьоб занурюємо в поїлку, і так пару раз після чого каченята вже зрозуміють, що це вода і будуть самі підходити до поїлки і пити в міру потреби.
Зробити поїлку можна з капронової кришки від банки і перевернутого скляного стакана.
Важливо! Поїлка повинна бути невеликою, каченята неповинні залазити в воду лапами, каченята люблять борсатися у воді, чого в їхньому віці робити не можна, переохолодження для каченят поки дуже небезпечно.
Починаючи з третього дня утятам вже даю дрібно порізану зелень люцерни, споришу, зеленої цибулі.
Якщо на вулиця тепла погода, то 3 денних каченят можна виносити на вулицю на травичку, містити каченят можна вже з качкою квочкою або окремо в вольєрі. Якщо утримуєте без качки, то на ніч каченят потрібно збирати назад в ящик і в тепле приміщення.
Годування тижневих каченят мулардов.
Тижневим мулардов вже потрібно давати комбікорм, придбати комбікорм для каченят можна в ветеринарній аптеці, але я раджу робити комбікорм самостійно, це дешевше і нічого складного в цьому немає. Вам тільки знадобиться зернодробарка, її можна купити або зробити самостійно.
Отже, для тижневих каченят потрібно максимально дрібно подрібнити кукурудзу і пшеницю і змішати в однорідну суміш з розрахунку 2 частини кукурудзи і 1 частина пшениці. У суміш бажано додати трохи м'ясо-кісткового або рибного борошна.
Годуємо каченят НЕ сухим комбікормом, а обов'язково вологою мішанки 6 раз в день. При цьому мішанки давайте стільки скільки каченята її з'їдять за раз, інакше в годівницях мішанка буде закисати і псуватися.
Зелень утятам даю в волю, якщо є можливість, то каченята пасуться на траві самостійно.
У два тижні.
Каченята в два тижні вже активно поїдають корм, але дробити їм корм можна вже трохи побільше, також само даємо їм вологі мішанки, але вже можна додавати в мішанки відварну картоплю або картопляне лушпиння з кухні. Каченята дуже люблять відварну картоплю в мішанках і дуже добре його поїдають.
Якщо на вулиці тепла погода, то можна поставити утятам велику миску з водою для купання або зробити невеликий ставок для купання.
У цей період я утятам вже згодовують ряску, ряску ловлю у найближчому болоті сачком з дрібною сіткою. Ряску утятам можна відразу засипати в ставок вони активно плавають і поїдають ряску і різноманітних мікроорганізмів які живуть в рясці.
Для поліпшення травлення утятам потрібно поставити ємність з сумішшю подрібненого черепашнику і песка.
У цей період каченят вже можна утримувати у вольєрі обладнаному дерев'яним будиночком для ночівлі.
Зверніть увагу! Будиночок для ночівлі не повинен бути тісним інакше слабких каченят можуть затоптати сильніші каченята, таке трапляється якщо каченят багато, і вони збиваються в купу коли їм холодно.
Годування місячних каченят.
Місячним утятам в мішанки можна додавати терті кабачки, ряску, відходи з кухні. У цей період каченята активно поїдають зелені корми, добре пасуться з ранку до вечора. Крім мешанок періодично зазвичай ввечері даю утятам і зерна пшениці.
По суті я роблю для мулардов простий комбікорм, складається з 2 частин меленої кукурудзи і 1 частини меленої пшениці і з добавкою м'ясо-кісткового борошна. Я пробував додавати в комбікорм мелений ячмінь, але його каченята погано їдять, вибирають кукурудзу і пшеницю, а ячмінь залишається в годівниці.
Каченята Муларди швидко ростуть і набирають вагу, в 2,5 місяці качки буде важити по 3 кг, при цьому різниця у вазі між самцями і самками практично однакова.
Ще раз хочу звернути вашу увагу! Качки Муларди на одній траві і рясці не наберуть вагу за 2 - 3 місяці, їм ще потрібен комбікорм!
В інтернеті часто можна зустріти заяви авторів що мовляв Муларди за 2 місяці на одній траві набирають 3,5 - 4 кг, скажу вам зі свого досвіду такого просто не може бути, на одній траві качки не наберуть так швидко вагу.
Щоб виростити мулардов потрібно крім трави щодня годувати їх мешанками з комбікорму і періодично давати зерно, обов'язково забезпечити постійний доступ до води, бажано качкам спорудити ставок для купання.
На додаток рекомендую подивитися цікаве відео на тему чим годувати каченят мулардов.
Коментарі
Дописати коментар