Як зробити ставок для гусей, качок: фото, відео
Ставок для гусей своїми руками, як правильно зробити ставок для гусей і качок, і не перетворити його в болото, мій досвід побудови ставка для гусей.
Виходячи зі свого досвіду скажу, що гуси та качки набагато краще ростуть і менше хворіють якщо у них є водойма для купання. Звичайно можна обійтися і без ставка, поставити ємність з водою і все, але ж зробити невеликий ставок не складно і витрат практично ніяких.
До того ж якщо в нього запустити ряску, то гуси будуть забезпечені додатковим зеленим кормом, тому якщо у вас є місце на ділянці, можна спорудити на ньому водойму для гусей.
Перш за все, перед будівництвом ставка хочу звернути вашу увагу на деякі нюанси.
Проточна вода. Гуси дуже швидко забруднюють ставок, і якщо воду не оновлювати, то вона зацвіте і ваш ставок дуже швидко перетвориться на болото.
Тому в першу чергу потрібно забезпечити стік і періодично подачу води, зробити це можна за допомогою насоса для поливу городу.
Вибираємо місце під ставок. Оптимальним варіантом буде розташувати водойму для гусей на околиці ділянки, якщо є природне поглиблення, яма або балка, має сенс спорудити в цьому місці водойму.
При спорудженні ставка не обійтися без земляних робіт, знадобиться викопати яму, розмір залежить від планованої величини самого водоймища. Для гусей і качок буде цілком достатньо невеликого ставка з глибиною не більше півметра. Вода в дрібному водоймі буде швидше прогріватися, що дозволить запускати в воду і маленьких каченят.
Ставок для гусей повинен мати хоч один пологий берег щоб птах міг спокійно заходити і виходити з води.
Зверніть увагу! Якщо в ставку крім дорослих гусей ще буде купатися молодняк, наприклад, качка з каченятами, то потрібно обов'язково передбачити пологий спуск, щоб каченята змогли вибратися зі ставка.
Тепер потрібно подумати, як затримати воду в ямі, якщо у вас болотиста місцевість, то рівень води буде довго триматися в ставку, його потрібно тільки наповнити водою і періодично її підливати.
В іншому випадку можна дно ставка засипати шаром глини товщиною 10 - 15 см, глину потрібно утрамбувати і засипати піском, такий спосіб також дуже добре буде затримувати воду в ставку.
Ще є варіант з гідроізоляційними матеріалом, можна укласти на дно котловану два шари товстої поліетиленової плівки або геомембрану, це більш досконалий і міцний матеріал, але обійдеться дорожче поліетиленової плівки.
Краї плівки уздовж берега потрібно обкласти камінням, а саму плівку засипати грунтом інакше гуси лапами її порвуть.
Як я вже згадував на початку статті, дуже важливо забезпечити хоч якусь, циркуляцію води у водоймі, інакше вода почне цвісти, видавати стійкий неприємний запах, по суті ставок зі стоячою водою просто перетвориться в болото.
Щоб цього не сталося, потрібно хоча б раз в день підливати в ставок свіжу воду, я підливаю воду в ставок за допомогою шланга для поливу городу, забір води у мене йде зі свердловини звичайним насосом.
У ставок періодично підсипаю свіжу ряску, гуси та качки її дуже добре поїдають і отримують свою порцію зеленого корму.
У спекотні дні гуси практично цілими днями купаються, періодично пасуться на пасовищі і відчувають себе дуже добре.
Потрібен гусям ставок чи ні? Я думаю, що потрібен, адже по суті це водоплавна птиця, і наявність водойми сприятливо впливає на здоров'я птиці.
На зиму воду зі ставка вже можна спускати, а саму яму почистити від мулу та іншого сміття.
Рекомендую подивитися кілька відео, про ставках для гусей на домашніх фермах птахівників.
На відео показано будівництво ставка для гусей з поліетиленової плівки (автор відео Дамір Бікметов).
Ще відео гуси на ставку.
Автор цього відео зробив водойма для своїх гусей зі старого лінолеуму.
Коментарі
Дописати коментар