Скільки днів сидить Індоутка на яйцях, Домашня ферма

Скільки днів сидить Індоутка на яйцях



Відразу відповім на питання - скільки сидить Індоутка на яйцях? Період висиджування у мускусних качок становить 33 - 35 днів, більш детально про висиджуванні яєць індоуткі я детально опишу в цій статті.


Почну з того, що у качок шипунів яйцекладка проходить два рази на рік, зазвичай один період проходить навесні, а другий в кінці літа (початок осені). За кожен період качка зносить приблизно 3 десятка яєць, після чого сідає висиджувати свою кладку.


Якщо ви хочете отримати хороші яйця для інкубації, то перш за все правильно їх зберігайте. Дуже часто в одне гніздо сідають по черзі кілька качок, навіть якщо в сараї є кілька гнізд, одне гніздо можуть зробити вибір відразу кілька качок і всі вони будуть відкладати яйця в одне гніздо.



Якщо яйця вчасно не прибирати з гнізда, то яйця знесені на початку кладки, качки можуть засидітися, що призведе до їх псування. Щоб цього не сталося, регулярно забирайте яйця з гнізд, але залишайте кілька помічених яєць, щоб качки не покинули це гніздо, яйця в гнізді залишайте тільки свіжі, вчорашні відразу забирайте з гнізда. Таким чином яйця в гнізда не будуть засиджуватися.


Але, якщо в гніздо сідає постійно тільки одна качка, то яйця забирати з гнізда непотрібно, одна качка не засиджуватися яйця.


Постарайтеся відгородити гніздо, щоб воно не було так помітно для інших качок, можна прикрити гніздо ширмою зі шматка фанери.


Поки йде яйцекладка, качині яйця потрібно зберігати в прохолодному приміщенні при температурі близько +12 градусів, складайте яйця в відкриту посуд, наприклад, в картонний ящик. Коли качка перестане вставати з гнізда, потрібно підкласти зібрані яйця їй в гніздо, робити це потрібно ввечері, щоб не сильно турбувати квочку.


Скільки підкладати яєць під індоуткі? Підкладайте таку кількість, щоб качка квочка змогла їх повністю покрити, якщо буде занадто багато яєць, качка буде покривати їх частинами, поки одні покриті, інші будуть охолоджуватися, в результаті термін інкубації збільшиться на кілька днів, а деяка частина каченят може не вилупитися. Оптимально підкладати під качку півтора десятка яєць, але потрібно дивитися, якщо качка велика можна покласти і більше.


Скільки часу сидить Індоутка на яйцях.


Процес висиджування каченят триває набагато більше, ніж курчат, якщо квочка висиджує курчат 21 день, то у мускусних качок висиджування триває від 33 до 35 днів. Хочу зауважити, що термін інкубації може збільшитися на кілька днів, таке буває, якщо під качкою багато яєць і вони недостатньо прогріваються квочкою, або на вулиці ще варто прохолодна погода, наприклад, рано навесні.


В процесі висиджування, качка періодично встає з гнізда, свіжа вода і корм повинні бути неподалік від гнізда, ємність з водою повинна бути достатніх розмірів, щоб качка могла в ній ополоснуться, таким чином качка квочка мокрим пухом змочує тверду шкаралупу яєць в гнізді.


Важливо! Не варто турбувати качку коли вона сидить на яйцях, індоуткі цього не люблять, перевіряйте яйця тільки коли качка встає з гнізда.


Вже починаючи з 30 дня потрібно щодня оглядати гніздо, перевіряти яйця, вилупилися каченят потрібно забирати з гнізда, шкаралупу від яєць відразу викидайте з гнізда.



Оглядати гніздо можна, коли качка встає з гнізда на кілька хвилин щоб попити води і клюнути корм, якщо качка НЕ ​​встає з гнізда, то оглядайте гніздо рано вранці або пізно ввечері, коли вже буде темно.


Зазвичай каченята шипуни вилуплюються з яєць протягом 3 днів, перші найсильніші, слабкі - останніми. Якщо кілька каченят вилупилося, а яйця ще залишилися, то потрібно їх перевірити, можна прикласти яйце до вуха, якщо там є живий пташеня, то буде чути шурхіт. Ще одна ознака якщо яйце швидко остигає в руці, то швидше за все пташеня завмер, а яйце з пташеням тримає тепло тривалий час.


Коли птахівник знає скільки сидять шипуни на яйцях і дату початку висиджування, то він може підрахувати і визначити початок появи каченят з яєць. До цього моменту потрібно завчасно підготувати ящик з грілкою для каченят, як тільки каченята почнуть вилуплюватися їх пересаджують в ящик на теплу грілку.


Починаючи з другого дня каченят вже привчають пити теплу воду (обов'язково кип'ячену), для цього потрібно взяти каченяти і акуратно дзьобом кілька разів мокнути в поїлку з водою. Також вже потрібно починати підгодовувати каченят пшоном і мелконарезанним відварною яйцем, починаючи з третього дня додаємо в корм дрібно подрібнену траву, дуже добре каченята поїдають листочки люцерни і споришу.


Коли качка висидить всіх каченят, до неї підсаджують каченят з ящика, ще слабких каченят бажано містити пару днів в ящику на грілці. Індоуткі дуже добре дбають про своє потомство, але потрібно подбати про їх зміст, зробити вигул для качки з виводком, поставити годівниці і поїлки.


Коментарі