Чому кури не несуться мій досвід і рішення проблеми несучості

Чому кури не несуться: рішення проблеми



Кури не несуться. Чому кури не несуться що робити?


Такі випадки, коли кури різко перестають нести яйця виникають не тільки у початківців птахівників, бувають випадки, коли і досвідчені фермери тижнями, а то й місяцями не бачать яєць від своїх курей.


Але про все по порядку, розглянемо причини чому кури перестали нестися і практичні рішення цієї проблеми виходячи з власного досвіду.


Коли починають нестися кури?


Досить часто можна чути від птахівників, мовляв молодняк курей вже підріс вік півроку, а яєць від курей молодиць ще немає.


І дійсно, чому на птахофабриках курка починає яйцекладку в 3 місяці, а в домашньому господарстві в півроку ще яєць від курей нету.


Відповідь досить проста, на птахофабриках застосовується інтенсивна технологія вирощування курей несучок з вмістом поголів'я в клітинах, курей годують спеціальним комбікормом з премікс добавками. Таким способом на птахофабриках з курки за рік вичавлюють максимум яєць, після року утримання таких курей відправляють на забій або продають. На другий рік залишати таких курей нерентабельно, вони вже знижують несучість і починають частіше хворіти.


У домашніх господарствах курей містять вигульному способом, кури харчуються звичайним кормом без різних добавок, тому початок яйцекладки молодих курей може бути і в 6 і в 8 місяців. Тут все залежить від породи курей, яєчні породи починають яйцекладку в 5 - 6 місяців, м'ясні породи в 8 місяців, також початок яйцекладки залежить від умов утримання та годівлі.



Купили дорослих курей одноліток понеслися 2 - 3 дні і більше яєць не бачили, чому так?


Дуже часто люди купують уже дорослих курей з птахофабрики, (таких курей також продають на ринках перекупники) в надії що кури будуть їх постачати яйцями, адже так простіше, не потрібно вирощувати самостійно курчат і чекати поки вони виростуть і почнуть нестися.


Як ви вже зрозуміли з написаного вище, ці кури містилися на спеціальному кормі з різними добавками і стимуляторами, коли ви їх купили, привезли додому, поселили в курнику і почали годувати звичайним кормом, кури відразу реагують на зміну корму і припиняють яйцекладку.


Тепер кури почнуть адаптуватися до нових умов утримання і харчування, з великою ймовірністю відразу почнуть втрачати вагу і линяти і тільки після декількох місяців почнуть потихеньку починати нестися.


По суті вам доведеться утримувати цих курей приблизно півроку поки вони повністю адаптуються і почнуть нести яйця, при цьому несучість у таких курей буде вже набагато нижче, але яйця будуть великі.


Тому я б не рекомендував купувати вже дорослих курей, вирощених на птахофабриках, але, якщо ви їх купуєте на м'ясо, тоді пускати їх на забій потрібно відразу інакше вони швидко втратять вагу і м'яса в таких курей буде вже мало.


Зовсім інша справа якщо ви купуєте домашніх рослих курчат 3 - 5 місячному віці, при хорошому годуванні молоді кури вже через пару місяців почнуть нестися, тому вигідніше купити домашніх підрощених курчат.


Несуться чи кури без півнів?


Наявність півня в стаді на несучість не впливає, що з півнем, що без півня кури все одно будуть нестися, ось тільки будуть вони не запліднені і для інкубації такі яйця будуть непридатні. Але все ж краще, коли в курнику буде господар, хороший півень наведе порядок в стаді.


Ще одне цікаве питання, чи всі яйця від домашніх курей можна вживати в їжу? Звичайно можна все, наявність півня в стаді на якість яєць не впливає, вони повністю придатні в їжу.


Яйцекладка в інших місцях.


Але буває так, що начебто все в порядку, але кури погано несуться, яєць стало менше в гніздах.


Дуже часто кури при вигульному змісті шукають собі гнізда для кладки яєць в затишних місцях, часом навіть найнесподіваніших - в городі, в Дровникі або в чагарниках.Виявити такі кладки можна по характерному курячому кудкудахтанію, по голосу курки можна визначити гніздо несучки.


Сезонна линька.


Кури також тимчасово припиняють яйцекладку в період линьки, коли птах оновлює свій пір'яний покрив. Період сезонної линьки може початися в осінній період при похолоданні якщо курник не опалюється, або на початку весни, все залежить від умов утримання в курнику.



У період, линьки який триває близько 3 місяців кури не несуться.


Чим годувати несучок щоб добре неслися?


Перш за все потрібно переглянути якість корму курей, однією трави і зерна недостатньо для гарної несучості, я рекомендую кожен день вранці давати курям відварні мішанки з меленої кукурудзи, пшениці і обов'язково з додаванням макухи, склад мішанки приблизно такий:



  • Кукурудза - 3 частини.

  • Пшениця - 2 частини.

  • Макуха - 1 частина.



У мішанки додаємо відварені картопляні очистки та інші відходи з кухні.


Приготувати мішанку можна в такий спосіб:


Потрібно відварити картопляні очистки, потім відразу засипати в гарячий окріп, суху суміш з меленої кукурудзи, пшениці і макухи, перемішати, накрити кришкою і відставити з плити.


По суті мішанка НЕ ​​вариться, а запарюється, так зберігається більше корисних речовин, варити мішанку непотрібно. Давати курям потрібно теплу але не гарячу мішанку!


Якщо у вас є можливість, то можна приготувати повноцінний комбікорм для несучок - рецепт комбікорму для курей несучок.


Мішанку краще приготувати з вечора, а вранці вже її згодувати несучкам, ввечері курям потрібно дати цілісне зерно.


Крім мішанки кури повинні мати доступ до зеленого корму, в поїлках повинна бути свіжа вода, обов'язково поставте курям лоток з дрібним ракушняк.


Чому не несуться кури взимку?


Щоб кури неслися в зимовий період, потрібно створити в курнику відповідні умови, утеплити курник, поставити в ньому обігрівач щоб підтримувати температуру в курнику + 15 градусів, встановити освітлення в курнику щоб продовжити світловий день несучкам.


Більш докладно можна прочитати в статті - зміст курей несучок взимку.


Що потрібно щоб неслися кури?



Отже, підіб'ємо підсумок. Щоб кури добре неслися потрібно в першу чергу поліпшити якість корму, додати в раціон курей поживні мішанки і підгодівлі.


Обов'язково дотримуватися умови утримання, температурний і світловий режим дня в зимовий період.


Все поради зазначені в статті перевірені і випробувані мною особисто, так що скористайтеся моїми порадами і при належному догляді несучки будуть стабільно постачати вас яйцями!


Коментарі