Чим годувати гусей в домашніх умовах: мій досвід
Ділюся своїм досвідом, чим годувати домашніх гусей влітку і взимку щоб вони добре набирали вагу з мінімальними витратами на покупку комбікормів.
Гуси при належному догляді та годуванні можуть за літній сезон набрати хороший вагу, і до 3 місяців важити більше 4 кг, при цьому я розповім, як можна заощадити на комбікормах частково замінивши їх зеленими кормами.
Годування добових гусенят.
Добових гусенят я годую пшоном, на другу добу крім пшона вже згодовують утятам дрібно покришене відварене куряче або гусяче яйце.
Важливо! Яйце потрібно покришити дуже дрібно і ретельно, щоб не залишалося великих шматків, якими гусенята можуть вдавитися!
З третього дня вже вводжу в раціон дрібно покришений зелень конюшини, споришу, кульбаби. У перший тиждень воду в поїлки заливаю тільки кип'ячену, кімнатної температури.
На відео показані умови утримання і годівлі добових гусенят.
Раціон тижневих гусенят.
Тижневим гусенята заміняю пшоно на мелкоізмельчённий комбікорм, який готую самостійно, комбікорм згодовують у вигляді вологих мешанок, сухий комбікорм гусям ніколи не даю.
Тижневих гусенят годую мешанками потроху, але часто, приблизно 5 - 6 разів на день.
Важливо щоб кожен раз мішанку гусенята поїдали відразу, якщо мішанка залишиться в годівниці вона швидко закисне.
Займатися приготуванням комбікормів для гусей можна в домашніх умовах, для цього знадобиться обзавестися побутової зернодробарка, її можна придбати в господарських магазинах або виготовити самостійно, для виготовлення знадобиться електродвигун і трохи токарних робіт, креслення зернодробарок можна знайти в інтернеті.
Для приготування комбікорму потрібно заздалегідь закупити основні інгредієнти - пшеницю, кукурудзу, ячмінь, шрот соняшнику, м'ясо-кісткове борошно. Купувати зернові вигідніше відразу після збору врожаю зернових, в цей період ціна на них нижче ніж взимку або навесні. Робити комбікорм самостійно набагато вигідніше ніж купувати вже готовий.
Нижче представлена таблиця рецептів комбікормів для гусей по віковим групам.
Зверніть увагу на якість помелу, для тижневих гусенят зернові потрібно подрібнювати на максимально можливу фракцію, чим дрібніше помел, тим краще.
У цьому віці гусенят також періодично підгодовую відвареної дрібною рибою.
У тижневому віці гусенят в теплу погоду утримую в пересувному вольєрі, маю вольєр на траві, гусенята активно щипають траву. Обов'язково варто поїлка зі свіжою водою.
Цікаве відео: автор детально розповідає про зміст і годуванні гусенят в двотижневому віці.
Чим годувати місячних гусей.
Місячні гуси вже щосили пасуться на пасовищі, в цьому віці я їм забезпечую доступ до ставка з ряскою. Ряска дуже багата поживними речовинами, крім того в рясці водяться безліч мікроорганізмів, а це додатковий білок для гусенят.
Якщо поруч немає ставка, його можна спорудити самостійно, досить на ділянці викопати неглибоку яму і періодично наповнювати її водою.
Періодично підсипаю в ставок ряску, гуси її із задоволенням поїдають, в минулій статті я детально розповів, як можна ловити ряску в найближчому природному водоймі.
Мішанки з комбікорму даю вранці, в обід і в післяобідній час, ввечері згодовують гусенята пшеницю. Мішанки потрібно трохи, птиця повинна з'їдати її відразу без залишку.
Чим годувати гусей влітку.
У літній період гуси цілий день проводять на пасовищі і на ставку, зелені корми використовуються по максимуму, це основа їхнього раціону.
Крім зелені гуси отримують вологі мішанки з додаванням тертих кабачків які вирощуються на городі.
Харчові відходи зі столу відварюю в відрі або каструлі потім прямо в гарячу воду засинаю комбікорм і накриваю кришкою, мішанка запарюється. Коли мішанка охолоне згодовують її домашній птиці - гусям, каченята, курям.
Пару раз в день даю мішанки і пару раз незбиране зерно пшениці, кукурудзи і ячменю. Для гусей дуже важливий постійний доступ до води, гуси постійно п'ють воду, якщо поруч немає ставка, то потрібно поставити ємність з водою.
У домашньої птиці постійно стоїть лоток з дрібно подрібненим ракушняк, він покращує травлення птиці, ракушняк поїдають не тільки гуси, а й качки, кури.
При наявності хорошої кормової бази гуси до осені набирають хороший вагу, на забій гусей краще пускати вже після осінніх заморозків, в кінці жовтня. За пару тижнів до забою птаха посилено відгодовую мешанками і зерном. З гусячого м'яса роблю домашню тушонку, частина тушок йде на продаж.
Корм для гусей взимку.
Взимку повноцінних зелених кормів гусям не вистачає і витрата комбікорму і зерна зростає, тому залишати на зиму велике стадо невигідно.
На зимівлю залишаю на розплід тільки пару гусей і кілька гусок, цього цілком достатньо для розведення нового поголів'я.
У зимовий період, коли зелені корми відсутні, їх можна замінити наступним чином. У мішанки додаємо терту буряк, гарбуз, гуси дуже люблять такі мішанки. Буряк і гарбуз заготовлюю з осені і зберігаю в підвалі, також можна заготовляти ряску і підмішувати її в мішанки. Гуси добре поїдають гарбуз і буряк, розрізану навпіл.
Додатково гусям можна згодовувати трохи сіна, гуси добре поїдають сушену люцерну, підвішену в пучках, якщо кидати сіно на підлогу, то гуси його відразу затоптують.
Рекомендую подивитися цікаве відео де автор показує вагу гусей в 2 місяці.
Коментарі
Дописати коментар