Чим годувати каченят щоб набирали вагу мій досвід

Чим годувати каченят в домашніх умовах



Як правильно годувати каченят щоб вони добре росли і швидко набирали вагу, ділюся своїм досвідом годування в домашніх умовах.


Годування каченят трохи відрізняється від годування тих же курчат, каченята можуть швидко набирати вагу за рахунок зелених кормів, що значно скорочує витрати на покупку комбікормів і зерна для птиці. У цій статті я розповім, як правильно годувати каченят, щоб ті добре набирали вагу.


Годування добових каченят в перші дні життя.


Відразу після того як каченята вилупляться з яєць їм потрібно обсохнути на теплій грілці. Каченят поміщають в картонний ящик в якому є грілка і підстилка, на теплій грілці у каченят добре заживають пупки, що дуже важливо.


У першу добу каченята відпочивають і набираються сил, протягом першої доби життя в кормі вони ще не мають потреби у них в організмі ще є запас поживних речовин.


У першу добу утятам вже потрібно поставити поїлку з кип'яченою водою і привчати пити водичку. Для цього можна нахиляти каченят клювиками в водичку щоб ті привчалися її пити. Можна поїти каченят водою через піпетку.


Важливо щоб каченята не змогли залазити в поїлку лапами інакше вони намокнуть, а переохолодження для каченят в цьому віці вкрай небезпечно. Поїлку можна зробити з капронової кришки від скляної банки, в центр перевернутої кришки ставимо перевернутий скляний стакан, наповнений водою.


Чим годувати каченят в перші дні? Першим кормом для добових каченят буде пшоно і дрібно подрібнене відварене яйце, підійдуть будь-які яйця курячі та качині.


Порада! Відварене яйце потрібно подрібнювати дуже дрібно, якщо попадеться великий шматок каченя може їм вдавитися.


Щоб каченята привчалися поїдати корм, можна брати пшоно на долоню і перекочувати його підносячи долоню до дзьобик, каченята бачать рухомі зерна пшона і почнуть клювати його. Важливо просто показати утятам що це корм, дати спробувати його на смак, після чого вони самі знаходитиме зернятка на підстилці і клювати їх. У цьому віці корм повинен бути постійно в годівницях.


Починаючи з третього дня утятам вже можна згодовувати мелкоізмельчённую зелень, каченята дуже люблять і охоче поїдають спориш, люцерну, конюшину, зелень цибулі, молоду кропиву. Зелень попередньо потрібно добре промити.


Чим годувати тижневих каченят.


Каченята в тижневому віці вже активно поїдають корм і основним кормом для них уже буде комбікорм, зробити комбікорм для каченят можна самостійно з дерті. Містять тижневих каченят в брудер.



Для цього потрібно дрібно подрібнити на крупорушці зерна кукурудзи і пшениці, змішати і давати утятам у вигляді вологих мешанок.


Порада! Вологі мішанки швидко починають киснути і псуватися, тому замішуйте таку кількість мішанки щоб каченята її відразу поїдали.


Годувати каченят потрібно не менше 6 разів на день.


Не забувайте про профілактику шлунково-кишкових захворювань, пару раз на тиждень додавайте в воду трохи марганцівки, щоб була консистенція слабо рожевого кольору.


Починаючи з тижневого віку каченят вже можна випасати на траві, для цього можна спорудити вольєр і поставити його на молоду траву. Якщо такої можливості немає, то можна просто нарвати трави і покласти утятам вони вже самостійно можуть її клювати.


Для поліпшення травлення утятам потрібно поставити годівницю з подрібненим крейдою, товченої яєчною шкаралупою і дрібним гравієм.


Годування місячних каченят.


Качатам в місячному віці вже потрібно більше зелених кормів, в цьому віці каченят потрібно утримувати на випасі, вони добре пасуться і набирають масу.



Для гарного росту і розвитку утятам потрібно водойму або ємність з водою де каченята зможуть купатися. Я завжди утятам згодовують свіжу ряску, це відмінне джерело вітамінів, в рясці водиться багато мікроорганізмів який служать для каченят джерелом білка.



Засинаю ряску в водойму і каченята цілий день купаються і ловлять ряску і інші водорості.


Але звичайно одного зеленого корму буде мало, потрібно також годувати каченят вологими мешанками, в мішанки я додаю терті кабачки, каченята охоче поїдають такий корм і добре ростуть. Ряску також можна додавати в мішанки, каченята добре поїдають такий корм.


Таблиця раціон годування каченят за віком.



За літній період каченята набирають дуже хороший вагу і до осені ви отримаєте дорослих вгодованих качок. Завдяки рослинним кормів м'ясо качок не жирне, більш дієтичне і соковите.


Рекомендую подивитися відео як зробити корм для каченят.



Ще одне відео про годування каченят.



Коментарі